Про Програму "Шкільний автобус" на території Мартинівської сільської ради

Дата: 02.02.2021 10:54

Друга позачергова сесія восьмого  скликання

24 грудня 2020 року                                                                                         с.Мартинівка

Про Програму «Шкільний автобус»

на території Мартинівської

сільської ради на 2021 рік

З метою організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів та педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти до місця навчання, роботи і додому, керуючись п. 22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки та рекомендації спільного засідання постійних комісій сільської ради з питань планування бюджету та фінансів, соціально-економічного розвитку села та з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення та соціально-економічного розвитку села, сільська рада

ВИРІШИЛА :

1. Затвердити Програму «Шкільний автобус» на території Мартинівської сільської ради на 2021 рік згідно з додатком 1.

2.Контроль по виконанню даної програми покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, молоді, фізкультури і спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення та соціально-економічного розвитку села.

Сільський  голова                                                 Віктор Котенко

до рішення другої позачергової сесії

VIII скликання Мартинівської сільської

ради від 24 грудня 2020 року

ПРОГРАМА

«Шкільний автобус» на території Мартинівської сільської ради

на 2021 рік.

1. Загальні положення

Програма «Шкільний автобус» на території Мартинівської сільської ради на 2021 рік (далі - Програма) розроблена відповідно до статті 14 Закону України «Про освіту», статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 6 Закону України «Про дошкільну освіту», статті 20 Закону України «Про позашкільну освіту».

Програма спрямована на організацію регулярного безоплатного підвезення до місць навчання і додому учнів та вихованців закладів загальної середньої освіти та позашкільних закладів та закладів дошкільної освіти, які проживають на території Мартинівської сільської об’єднаної територіальної громади, педагогічних працівників до місця роботи та у зворотному напрямку, забезпечення організації підвезення учнів закладів загальної середньої освіти та позашкільних закладів на олімпіади, спортивні змагання, на конкурси, фестивалі, екскурсії, до ІРЦ та організацію підвезення педагогічних працівників на різні форми методичної роботи: фестивалі, конкурси, конференції, творчі зустрічі тощо. Для участі у загальносільських , районних та обласних заходах.

Належна організація підвезення дітей, які проживають за межею пішохідної доступності, до  закладів освіти сприятиме проведенню оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, створенню умов для безпеки дітей, збереженню їх здоров’я, а також ефективному використанню бюджетних коштів, кадрового потенціалу педагогічних працівників та розширить можливості для гурткової та позакласної роботи та охоплення дітей громади різними видами і методами навчання та виховання.

2.Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма

У зв’язку з великою віддаленістю до освітніх закладів у сільській місцевості та створенням освітніх округів, стоїть питання забезпечення рівного доступу до якісної освіти учнів, вихованців, які проживають на території Мартинівської сільської об’єднаної територіальної громади.

У 2021 році навчальному році у закладах загальної середньої освіти  навчається 344 учнів .  Із них потребує підвезення до закладів загальної середньої освіти  78 дітей,, що становить 22,7 % від кількості  всіх здобувачів освіти.

Із числа педагогічних працівників потребують підвезення 3 осіб.

3. Мета програми

Метою програми є:

1) організація безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів та педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти до місця навчання, роботи і додому;

2) поліпшення освітнього рівня населення, що проживає на території Мартинівської сільської об’єднаної територіальної громади та раціонального використання кадрового потенціалу зазначених закладів;

3) створення умов для організації профільного навчання учнів старшої школи.

Досягнення мети буде забезпечено шляхом:

1) раціонального використання шкільного автобуса шляхом коригування розкладу уроків та режиму освітнього процесу;

2) перегляду закріплених за закладами загальної середньої  освіти територій обслуговування з урахуванням потреби в організації перевезення учнів, вихованців та педагогічних працівників у сільській місцевості;

3) передбачення під час формування проекту місцевого бюджету, видатків, пов’язаних із забезпеченням регулярного безоплатного перевезення до місць навчання і додому здобувачів освіти та педагогічних працівників (придбання паливно-мастильних матеріалів, запчастин, капітальних та поточних ремонтів шкільного автобуса).

4) Забезпечення спеціалізованими автобусами заклади освіти (придбання автобуса) за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів.

4. Фінансове забезпечення Програми.

Фінансування заходів Програми здійснюється відповідно до законодавства за рахунок коштів  на відповідні цілі.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми заплановані на 2021 рік з сільського бюджету – 166,40тис.грн.

5. Координація та контроль за виконанням Програми

Координація процесом реалізації Програми  «Шкільний  автобус» проводиться за принципами єдності управління, персональної відповідальності, прозорості та поточної координації дій.

Адміністрування процесу реалізації Програми та інформування про стан виконання Програми здійснюється виконавчим комітетом Мартинівської сільської ради .