Інформація Карлівської ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області

Дата: 01.04.2021 08:13

Карлівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області звертається до Вас з проханням опублікувати наступний матеріал:

З початку року податковий борг скоротився на 53,5 млн. гривень

Сума податкового боргу по ГУ ДПС у Полтавській області станом на березень 2021 року складає 3 млрд. 648,2 млн. гривень. Як повідомив журналістам заступник начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Максим Яіцький, з початку поточного року забезпечено скорочення податкового боргу на 53,5 млн.грн. або майже на 1,4 відсотки.

Протягом січня-лютого проведено списання безнадійного податкового боргу на 11 млн. 642,6тис.грн., з яких – 9 млн. 404,2 тис.грн. на підставі відповідних ухвал суду внаслідок завершення ліквідаційних процедур банкрутства та 2 млн. 238,4 тис. грн. - по завершенню терміну позовної давності, який становить 1095 днів.

Впродовж двох місяців поточного року розглянуто 755 заяв фізичних осіб - підприємців та осіб, які вирішили скористатись нормами Закону №1072 від 04.12.2020 щодо списання сум недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів і пені, нараховані на ці суми недоїмки. За результатами розгляду заяв проведено списання сум недоїмки, штрафів та пені 363 суб’єктам господарювання на загальну суму 7,4 млн. гривень.

З початку року забезпечено надходження коштів від заходів стягнення в рахунок погашення податкового боргу до державного бюджету в сумі 30  млн. гривень. Надходження коштів від заходів стягнення в рахунок погашення заборгованості з  єдиного внеску за січень - лютий 2021 року склали 5,2млн. гривень. Надходження від реалізації заставного майна забезпечено в сумі 66,5 тис. гривень.

Також з початку 2021 року до Державного та місцевого бюджетів забезпечено надходження коштів від реалізації безхазяйного майна в сумах 18,9 тис. грн.. та 10,7 тис.грн., відповідно.

Карлівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області

Декларування громадянами доходів, отриманих у 2020 році,

зокрема, від ведення сільськогосподарської діяльності

Головне управління ДПС у Полтавській області  повідомляє, що з 1 січня 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року, і триватиме вона до 1 травня 2021 року.

Нагадуємо, що обов’язковому  декларуванню підлягають:

- доходи від продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна;

- доходи у вигляді спадщини або подарунку від фізичної особи, що не є членом сім’ї І-го або ІІ-го ступеня споріднення.

- іноземні доходи;

- інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу цінних паперів (акцій) та корпоративних прав;

- дохід у вигляді анульованої банком частини боргу за кредитом;

- дохід від оброблення земельних ділянок площею понад 2га;

- доходи від надання в оренду рухомого та нерухомого майна іншій фізичній особі.

Враховуючи аграрну спрямованість області, ГУ ДПС  області звертає увагу фізичних осіб, які самостійно одноосібно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції та громадян, які є власниками сільськогосподарської техніки та  надавали у 2020 році  платні послуги  з обробітку землі іншим фізичним особам (оранка, комбайнування тощо), але при цьому не зареєстровані як  фізичні особи-підприємці (ФОП), та нагадує про обов’язок подання ними декларації про доходи.

У разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів (п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Як правило, власники техніки, котрі проживають в сільській місцевості, навесні та восени активно обробляють землю на замовлення, отримуючи доходи без сплати податків. Варто зазначити, що закон вимагає декларувати такі доходи та сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Відповідно до вимог ПКУ доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі та доходи, отримані від обробітку земель, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 01 серпня (п. 179.7 ст. 179 ПКУ).

Тому, допоки не розпочався сезон весняно-польових робіт, закликаємо одноосібників, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 га та в 2020 році отримали доходи від продажу сільськогосподарської продукції, та власників сільськогосподарської техніки, які в минулому році отримали доходи за обробіток землі,  подбати про подання податкової декларації про доходи за 2020 рік.

Карлівська ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області

Начальник Карлівської ДПІ                                                  Андрій ГИЗИЛА