A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Мартинівська територіальна громада
Полтавська область, Полтавський район

Про затвердження комплексної Програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Мартинівської сільської ради Полтавської області на 2021-2023 роки.

Дата: 19.04.2021 08:57
Кількість переглядів: 21

ПРОЄКТ

МАРТИНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

КАРЛІВСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

сьома позачергова сесія восьмого  скликання

 

       РІШЕННЯ

22 квітня 2021 року                                                      с.Мартинівка

                                                           

 

Про затвердження комплексної програми

профілактики правопорушень та боротьби

зі злочинністю  на території Мартинівської

сільської ради Полтавської області

на 2021-2023 роки»

 

                Керуючись ст. 38 та ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,   ст. 5 та 105 Закону України «Про Національну поліцію», відповідно до Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», наказу Міністерства внутрішніх справ України № 468 від 19.06.2020 року  «Про затвердження Змін до Інструкції з організації діяльності дільничних офіцерів поліції», пілотного проєкту «Поліцейський офіцер громади»,  з метою забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері законності та правопорядку,  забезпечення безпечної життєдіяльності громадян, системи захисту населення від злочинних та протиправних проявів, поліпшення криміногенної ситуації у населених пунктах Мартинівської територіальної громади, сільська рада,

ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити комплексну Програму профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Мартинівської сільської ради Полтавської області (далі – Програма) на 2021-2023 роки», додається.

 

 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію сільської ради з  питань прав людини, законності, запобігання корупції, регламенту, депутатської етики та місцевої згуртованості.

 

           

      Сільський голова                                           Віктор Котенко

 

 

 

 

Паспорт

Програми профілактики правопорушень та боротьби

зі злочинністю на території  Мартинівської об’єднаної територіальної громади на 2021-2023 роки

 

1.

Ініціатор розроблення програми

Мартинівська об’єднана територіальна громада

 

2.

 

Розробник програми

 

Мартинівська об’єднана територіальна громада

3.

Співрозробники програми

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП

 в Полтавській області

4.

Відповідальний виконавець програми

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП

 в Полтавській області

5.

Учасники програми

Мартинівська об’єднана територіальна громада Відділ поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП

 в Полтавській області

6.

Термін реалізації програми

 

Три роки

6.1

Етапи виконання програми

 

2021-2023 роки

7.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

 

бюджет Мартинівської об’єднаної територіальної громади в межах існуючих коштів

 

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього

 

На 2021 рік – 30 000 грн

(обсяг фінансових ресурсів розглядається щорічно)

8.1

в т.ч. коштів місцевого бюджету

30 000 грн

 

9.

 

Одержувач коштів

 

ГУНП в Полтавській області

 

 

 

 

 

 

П Р О Г Р А М А

профілактики правопорушень та боротьби

зі злочинністю на території Мартинівської об’єднаної територіальної громади на 2021-2023 роки

 

Програма профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Мартинівської об’єднаної територіальної громади Полтавського району на 2021 - 2023 роки (далі Програма ) розроблена відповідно до Конституції України, Закону України "Про національну поліцію", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні ", Указу Президента України від 18 лютого 2002 року "Про заходи щодо подальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян ".

Програма являє собою комплекс організаційно-правових заходів Мартинівської ОТГ та відділу поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області на 2021 - 2023 роки, спрямованих на суттєве поліпшення якості профілактики і протидії злочинності та на реалізацію загальнодержавного проєкту «Поліцейський офіцер громади».

Метою Програми є підвищення ефективності роботи підрозділу поліції, забезпечення активної наступальної протидії злочинності, посилення профілактичної роботи з боку ОТГ щодо усунення факторів, що негативно впливають на стан правопорядку на території громади, налагодження дієвої співпраці з місцевою владою та поліцією спрямовану на здійснення профілактики правопорушень, протидії злочинності, усунення причин та умов, що спричинили вчинення протиправних дій, а також поліпшення стану криміногенної ситуації, підвищення контролю за транспортними засобами, які заїжджають на територію громади та виїжджають з неї шляхом встановлення на в’їздах в громаду та виїзду з неї засобів відео фіксації з інтерактивним доступом для правоохоронних органів.

Головним напрямком Програми є вдосконалення системи взаємодії щодо забезпечення надійного захисту особистості, суспільства та держави від злочинних посягань.

Досягненню мети та напрямку Програми сприятимуть заходи, спрямовані на :

 • створення інтерактивних засобів зв’язку з мешканцями громади спрямованих на підвищення ефективності діяльності поліції та інформованості населення про рівень безпеки в громаді;
 • підвищення контролю за транспортними засобами які заїжджають на територію громади та виїжджають з неї шляхом встановлення на в’їздах в громаду та виїзду з неї засобів відео фіксації з інтерактивним доступом для правоохоронних органів;
 • створення системи соціальної профілактики правопорушень, атмосфери суспільної нетерпимості до скоєння злочинів здійснення профілактичної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, для недопущення втягнення дітей у протиправну діяльність;
 • підвищення рівня правопорядку дорожньої дисципліни, гарантування безпеки населенню Мартинівської громади, оперативного реагування на вчиненні правопорушення
 • удосконалення форм і методів профілактики правопорушень у місцях масового перебування громадян, автошляхах та місцях концентрації ДТП;
 • поліпшення матеріально-технічного та наукового забезпечення заходів з профілактики правопорушень, забезпечення публічного порядку та публічної безпеки на території Мартинівської ОТГ;

-  витіснення злочинності з окремих сфер суспільного життя;

- обмеження незаконного обігу зброї, наркотичних засобів, кримінальних проявів пияцтва і алкоголізму та інших супутніх для злочинності явищ;

-  співпраця над вирішенням проблем та викликів суспільства, бо кожна людина повинна почуватися у безпеці.

 

Мета Програми

Метою даної програми є забезпечення активної наступальної протидії злочинності та досягнення її зниження на основі чітко визначених пріоритетів, об'єднання зусиль органів державної влади, правоохоронних і контролюючих органів, громадськості у напрямку профілактики та протидії злочинності, корупції, порушенням громадського порядку та іншим антисоціальним проявам, які негативно впливають на рівень захисту конституційних прав і свобод громадян.

Завданням програми є підвищення ефективності реалізації узгоджених заходів між відділом поліції № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо профілактики правопорушень та усунення причин, що зумовили їх вчинення, захист прав і законних інтересів жителів Мартинівської об’єднаної територіальної громади Полтавського району, шляхом фінансування з бюджету Мартинівської ОТГ тих пріоритетних напрямів та заходів, які впливають на стан правопорядку на території сіл громади, але належним чином не фінансуються або частково фінансуються з державного бюджету.

 

Проблема, на розв’язання якої спрямована Програма

Реалізація завдань, передбачених попередніми програмами профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території  громади дозволила ефективно впливати на негативні зміни у розвитку криміногенної ситуації.

В ході її виконання основну увагу приділено підвищенню правосвідомості громадян, налагодженню партнерських стосунків, розкриттю й розслідуванню злочинів проти життя та здоров’я громадян, захисту їх майна від злочинних посягань, наркозлочинності, забезпеченню правопорядку в громадських місцях, відновленню діяльності громадських формувань.

Однак, умови сьогодення спонукають до пошуку, із залученням правоохоронних органів, зацікавлених відомств, громадськості, представників органів місцевого самоврядування, якісно нових форм і методів запобігання та розкриття злочинів.

Наслідки політичної та  фінансово-економічної ситуації сьогодення, зниження прожиткового рівня громадян негативно вплинули на рівень злочинності на території Мартинівської об’єднаної територіальної громади та і всієї держави в цілому.

        Спостерігається  тенденція збільшення кількості злочинів, вчинених у громадських місцях,у т.ч. на вулицях, раніше судимими, у стані сп’яніння.

        Набувають поширення факти збуту наркотичних засобів, їх аналогів і прекурсорів у т.ч. в розважальних закладах, місцях проведення дозвілля тощо.

        Стурбованість викликають крадіжки у сільській місцевості, злочини стосовно осіб похилого віку, пристарілих та тих, які потребують соціальної опіки. Відсутність належного фінансування не дозволяє в повній мірі здійснювати свою діяльність з профілактики правопорушень дільничними інспекторами поліції, особливо у сільській місцевості.

        Програма є складовою частиною комплексного вирішення правоохоронних проблем, у т.ч. щодо запобігання злочинності, розкриття й розслідування злочинів, особливо, захисту конституційних прав і свобод громадян від кримінальних проявів.

  Програма передбачає здійснення, наступальних дій на таких пріоритетних напрямках як:

- забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку на території об’єднаної громади;

- мінімізація злочинного впливу на молодіжне середовище;

- запобігання поширенню наркоманії, пияцтва та алкоголізму;

- протидія рецидивній злочинності;

- безпека дорожнього руху;

- матеріально-технічне і кадрове забезпечення профілактичної роботи, а також більш широке залучення громадськості до забезпечення охорони правопорядку у територіальній громаді;

- формування довіри громади до правоохоронних органів та органів місцевої влади, оперативності та ефективності в захисті прав та свобод від протиправних посягань.

Система фінансового забезпечення даної Програми передбачає суттєве покращення стану оперативно-службової діяльності та дільничних офіцерів поліції які обслуговують ОТГ. Наявність належного матеріально-технічного забезпечення, у тому числі службового автомобіля, дозволить своєчасно реагувати на будь-які повідомлення про вчинення злочинів, та сприятиме підвищенню ефективності розкриття і розслідування злочинів, документування злочинної діяльності для використання на досудовому та судовому слідстві.

За умови реалізації переліку запланованих Програмою заходів прогнозується суттєве покращання стану криміногенної ситуації на території  громади, оперативності при виконанні комплексних планів із затримання по «гарячих слідах» злочинців, що вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини, виконання завдань пов’язаних із охороною громадського порядку та громадської безпеки, підвищення продуктивності праці працівників поліції, зменшення кількості випадків травмувань та загибелі працівників при виконанні службових обов’язків та осіб, що затримуються за вчинення злочинів та правопорушень.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

І. Організаційне забезпечення

 

1.1 Щороку аналізувати стан правопорядку на території Мартинівської ОТГ. За результатами аналізу та з урахуванням факторів, що негативно впливають на стан правопорядку, розробляти комплексні плани заходів щодо запобігання злочинним проявам, визначивши посадових осіб, на яких покладається персональна відповідальність за конкретні напрями роботи.

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Мартинівська ОТГ

Термін виконання:   2021-2023 роки

 

  1. Здійснювати моніторинг громадської думки щодо якості роботи місцевих органів виконавчої влади, правоохоронних та контролюючих органів з питань протидії злочинним проявам, ступеня довіри населення до їх діяльності у цій сфері, основних факторів, які на думку громадян, негативно впливають на криміногенну обстановку. Отримані результати використовувати при плануванні додаткових заходів щодо запобігання злочинності.

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Мартинівська ОТГ

Термін виконання:   2021-2023 роки

 

  1. У зв’язку із запуском загальнодержавного проєкту  "Поліцейський офіцер громади", метою якого є тісна взаємодія поліцейського до  суспільства та орієнтації на його потреби, розвивати тісну співпрацю поліцейського офіцера громади над вирішенням проблем та викликів  Мартинівської об’єднаної територіальної громади:

сприяти, в межах чинного законодавства, у вирішенні питання щодо створення належних умов для служби та відпочинку (виділення відповідних приміщень), а також придбання меблів та оргтехніки;

 сприяти, в межах компетенції, виділенню паливно-мастильних матеріалів на службовий автотранспорт поліцейського офіцера громади;

 

         сприяти, в межах компетенції, здійсненню технічного обслуговування службового автомобіля; сприяти, в межах компетенції, виділенню канцелярських товарів (папір, ручки, олівці, скрепки тощо);

Виконавчий комітет сільської ради,

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП

Термін виконання:   2021-2023 роки

 

  1. Продовжити:

- систематичне роз'яснення через засоби масової інформації, Інтернет державної стратегії розвитку правоохоронних органів, питань їх реформування, запровадження нових форм роботи, спрямованих на розв'язання проблем громадян;

- громадське обговорення питань щодо ефективності роботи «Поліцейської станції» з обслуговування Мартинівської ОТГ;

- практику залучення представників громадськості до формування державної політики у сфері забезпечення законності та правопорядку, додержання прав і свобод громадян, проведення профілактично-роз'яснювальної роботи, утворення для цього громадських рад та колегій;

- співпрацю з громадськістю шляхом розміщення в громадських  місцях, засобах масової інформації, Інтернеті номерів контактних телефонів регіональних підрозділів правоохоронних органів, графіків прийому громадян посадовими особами таких органів, номерів "телефонів довіри";

- здійснення заходів щодо забезпечення підвищення рівня правової освіти та культури населення, громадської правосвідомості та формування негативного ставлення до протиправних діянь;

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Термін виконання:   2021-2023 роки

 

2. Запобігання злочинним посяганням на життя, здоров’я, честь і гідність громадян, їх майнові інтереси, забезпечення публічної безпеки, покращення боротьби зі злочинністю.

  1. Забезпечити своєчасне виявлення і складання списків осіб похилого віку, інвалідів, недієздатних, хворих на алкоголізм та наркоманію, психічно хворих і тих, хто втратив здатність до самообслуговування та потребує сторонньої допомоги.

Організувати моніторинг умов їх життя з метою попередження скоєння відносно них кримінальних правопорушень, випадків знущання, незаконного відчуження житла тощо, при необхідності проводити роботу з відновлення порушених прав.

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Мартинівська ОТГ

Термін виконання:   2021-2023 роки

2.2  Постійно ініціювати розгляд питання про обмеження продажу алкогольних напоїв в після 22 години.

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Термін виконання:   2021-2023 роки

  1. Здійснити обладнання громадських місць та вулиць системою відеоспостереження за дотриманням правопорядку та безпекою громадян, з обов’язковою архівацією даних.

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Мартинівська ОТГ

Термін виконання:   2021-2023 роки

  1. Здійснювати профілактичну роботу з функціонально неспроможними сім’ями, у першу чергу з тими, де батьки ведуть антигромадський спосіб життя, пиячать, вживають наркотичні засоби, тощо. Забезпечити виявлення дітей, які стали жертвами злочинної діяльності дорослих, жебракують, ведуть бродячий спосіб життя. Направляти їх у соціальні заклади для неповнолітніх. Систематично аналізувати на спільних засіданнях колегій і нарадах стан роботи з профілактики правопорушень , бездоглядності і безпритульності підлітків.

Служба у справах дітей РДА, школа,

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Виконавчий комітет Мартинівської ОТГ

Термін виконання:   2021-2023 роки

  1. Продовжити практику проведення комплексної роботи щодо встановлення осіб неповнолітніх, які поміщені до закладів соціального захисту дітей (притулків для неповнолітніх) та розшуку їх батьків або осіб, що їх замінюють, з метою своєчасного повернення дітей у сім‘ї, навчальні заклади.

            Служба у справах дітей РДА, школа,

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Виконавчий комітет Мартинівської ОТГ

Термін виконання:   2021-2023 роки

  1. Постійно    забезпечувати контроль за поведінкою неповнолітніх і молоді, які відбули покарання та звільнилися з місць позбавлення волі.

Служба у справах дітей РДА, 

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Термін виконання:   2021-2023 роки

  1. Вжити заходів щодо налагодження співробітництва відділення поліції з населенням, залучення громадян до профілактики правопорушень, боротьби зі злочинністю, зокрема, як громадських помічників дільничних інспекторів поліції із числа членів громадських формувань з охорони громадського порядку.

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Мартинівська ОТГ

Термін виконання:   2021-2023 роки

  1. На підставі аналізу оперативної обстановки на території ОТ, проводити  відпрацювання місць найбільш вражених так званою “вуличною” злочинністю.

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП

Термін виконання:   2021-2023 роки

 

3. Безпека дорожнього руху та охорона публічного порядку

  1. Забезпечити в повному обсязі реалізацію заходів щодо посилення контролю за експлуатаційним станом доріг, проведення своєчасного ремонту дорожнього покриття і заміну, встановлення необхідних дорожніх знаків та впровадження технічних засобів для автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху і нагляду за ним, боротьби з крадіжками та навмисним псуванням облаштування автомобільних доріг( дорожні знаки, перильна та бар’єрнаогорожі, направляючі стовпчики тощо).

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

  Мартинівська ОТГ, ДП «Полтавський          облавтодор»,

філія «Карлівський  райавтодор»

Термін виконання:   2021-2023 роки

 

  1. Для забезпечення охорони публічного порядку і безпеки населення, реагування на будь-які правопорушення визначити місця традиційного проведення масових заходів та спортивних змагань на території Мартинівської ОТГ.

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

Виконавчий комітет Мартинівська ОТГ

Термін виконання:   2021-2023 роки

  1. Інформаційне забезпечення заходів здійснюється шляхом висвітлення результатів вжитих заходів органами місцевого самоврядування та правоохоронних органів, спрямованих на профілактику злочинності, в засобах масової інформації.

Відділ поліції № 3 Полтавського РУП,

                                                                                          Виконавчий комітет Мартинівська ОТГ

Термін виконання:   2021-2023 роки

 

4. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення,

система управління та контроль за ходом виконання Програми

 

4.1    Заходи, передбачені даною програмою, фінансуються за рахунок коштів  бюджету Мартинівської ОТГ в межах бюджетних призначень та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

4.2   Безпосередній контроль за ходом виконання заходів і завдань Програми здійснює відділ поліції №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, цільовим та ефективним використанням коштів - контролюючі органи згідно чинного законодавства.

4.3   Хід виконання програми періодично заслуховувати на засіданнях сесій Мартинівської об’єднаної територіальної громади, нарадах, колегіях тощо.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь