Самшитова вогнівка – загроза для присадибних ділянок

Дата: 20.10.2021 17:00

Самшит з давніх часів використовувався   ?на присадибних ділянках у якості живих огорож, а також у парковому озелененні міст. Але територією України поширюється новий шкідник - самшитова вогнівка, яка знищує декоративні кущі самшиту. Вона пошкоджує здорові кущі, внаслідок чого вони засихають, відродити їх  практично неможливо.  Батьківщина цього шкідникакраїни Східної АзіїЯпонія, Китай, Тайвань, Корея, Індія. Однак з 2006 року шкідник зустрічається і в Європі. Вперше самшитову вогнівку виявили в Німеччині, але потім вона почала швидко поширюватися по Європі і була занесена в список особливо небезпечних видів шкідників в Європі.  В Україні вперше  самшитову вогнівку було виявлено у 2014 році.

Метелик самшитової вогнівки має доволі привабливу зовнішність. Гусениці , які відродилися, спочатку виїдають нижню частину листка, залишаючи непошкоджений верхній епідерміс. Гусениці старших віків грубо об’їдають листки, обплітаючи пошкоджені гілки павутиною, на якій можна помітити екскременти, шкурки личинок та пусті чорні капсули від голів, які залишаються після линьки. За 4 години один шкідник повністю з’їдає листок самшиту середнього розміру. Живлення триває до перших приморозківРозвиток цього шкідника проходить дуже швидко – за літо з’являється мінімум два покоління. За сприятливих умов (тепла весна, затяжна осіньможе з’являтися навіть три покоління. У Китаї, звідки вона поширилася, – до п’яти поколінь протягом року. Тим, хто вирощує самшит і хоче зберегти його, необхідно постійно тримати ці рослини під контролем, проводити обробку спеціальними препаратами кілька разів протягом сезону. Для  обробки  індивідуальних  садів   дозволяється застосування  тих  пестицидівякі дозволені  для роздрібного продажу населеннюПереліком пестицидів і агрохімікатівдозволених до використання в Україні”.

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області